Potřebujete pomoc? Volejte na +420 595 782 122

V sobotu 28. 4. 2018 se konal v prostorách tělocvičny Střední školy prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě již 14. ročník tradičního florbalového turnaje DC RENARKON CUP. O pohár bojovali hráči celkem sedmi týmů, a to klienti a klientky z terapeutických komunit Fides a Fénix Bílá Voda, z Terapeutické komunity Renarkon ,z Psychiatrické nemocnice Opava, z ostravské Mens Sany, z Klubu Absolvent + Doléčovacího centra Renarkon, a v neposlední řadě také děti z Dětského domova Čeladná.

Turnaj po deváté hodině zahájili pořadatelé akce, tým pracovníků Doléčovacího centra Renarkon: Eva Otýpková, Ladislav Fabián a Richard Mohyla. Ti vyzvali všechny hráče k férovému boji a fanoušky sportovního utkání k podpoře svých favoritů. Na bezproblémový průběh celého sportovního utkání dohlížel rozhodčí turnaje, Břetislav Kantor, vedoucí Terapeutického centra Renarkon.

Akce se zúčastnilo přes sto návštěvníků. Kromě sportovního zápolení si mohli účastníci zarelaxovat v přilehlém bazénu, nebo se nechat občerstvit skvěle připraveným gulášem, veganskými wrapy, štrúdly, buchtami a spoustou dalších dobrot. Atmosféra celé akce se nesla sice v soutěživém, ale velmi přátelském duchu. Kromě sportovního zápolení byla především příležitostí pro osobní setkání klientů, bývalých klientů, a zaměstnanců všech zapojených organizací.

A kdo se stal letošním vítězem? První místo získala Terapeutická komunita Fides, která měla z titulu obrovskou radost a svou výhru věnovala památce nedávno zesnulého zakladatele komunity, MUDr. Petru Jeřábkovi. Druhé místo získal nováček turnaje, organizace Mens Sana. Bronzovou příčku pak vybojovaly děti z DD Čeladná.

Doléčovací centrum Renarkon děkuje za pomoc s přípravou občerstvení klientkám Doléčovacího centra, Terapeutické komunitě, Honzovi Horákovi a Terce Horváthové. Speciální poděkování patří také firmě PEKAŘI a spol. za sponzorský dar v podobě pečiva.