Potřebujete pomoc? Volejte na +420 595 782 122

Renarkon už počtrnácté ukáže, že zná cestu zpět ze závislosti i prostřednictvím sportovního klání.

Doléčovací centrum Renarkon pořádá tradiční Turnaj ve florbalu pro své klienty i širokou veřejnost, který má za cíl kromě sportovního klání propagovat služby protidrogové prevence v na území Moravskoslezského kraje.

Klienti a klientky zotavující se ze závislostí v Terapeutické komunitě a Doléčovacím centru Renarkon, PN Opava a Terapeutických komunitách Fides & Fénix Bílá Voda se už tuto sobotu, 28.4.2018, utkají ve 14. ročníku turnaje ve florbalu. Jejich protivníky se stanou děti z Dětského domova Čeladná, členové Klub Absolvent Renarkon a také zástupci letošního nováčka mezi soutěžícími – organizace Mens Sana Ostrava. Mezi hráči nebudou chybět také zaměstnancí všech zúčastněných služeb. Akce se odehraje v tělocvičně porubské Střední školy prof. Zdeňka Matějčka. Své síly v soutěži o pohár DC RENARKON CUP začnou týmy měřit již v devět hodin ráno.

„Turnaj už je tradiční záležitost,“ vysvětluje Ladislav Fabián, koordinátor Klubu Absolvent a terapeut Doléčovacího centra Renarkon, „vnímáme ji jako příležitost pro setkání a společný aktivně strávený čas.“ On sám stál při samých počátcích akce a podle svých slov se každý rok těší víc a víc. Na akci, která začínala jako komorní sportovní odpoledne, se očekává okolo stovky návštěvníků. Jakkoliv je primárním cílem setkat se při sportovním vyžití, bývá akce za celou dobu své existence vnímána také jako důležitý nástroj protidrogové prevence, který dává veřejnosti zprávu o tom, že návrat k životní spokojenosti a ne-závislosti je možný i pro dlouholeté uživatele drog.

Podle pravidel může každé zařízení reprezentovat pouze jeden tým o maximálně šesti hráčích. „Kromě napínavé sportovní podívané se diváci i soutěžící mohou těšit na výborný guláš a veganské wrapy,“ dodává Ladislav Fabián. „ Chceme, aby naše akce přispěla ke změně negativního mínění o lidech, kteří mají zkušenost s užíváním drog a ukázala, že služby které jim pomáhají mají svůj smysl,“ doplňuje ho vedoucí Doléčovacího centra Eva Otýpková. Svého vítěze bude turnaj znát okolo čtvrté hodiny odpolední.